I FDR mødes alle kategorier af revisorer med små og mellemstore virksomheder som kunder. Selvstændige revisorer er foreningens fundament, men ansatte revisorer og revisorassistenter er lige så velkomne. Fremtiden FDR har blikket rettet mod fremtiden og ønsker at sikre revisor gode udviklingsmuligheder. Foreningen tilbyder nye medlemmer at være med til at tegne fremtidens profil. FDR byder velkommen til nye initiativer og gåpåmod - og er åben for et ungt udviklingssyn.
Erfaringsudveksling Landet over mødes aktive medlemmer i lokale erfa-grupper. Grupperne er selvstændige enheder i FDR og arrangerer selv møder og andre aktiviteter. Erfa-grupperne er et godt fagligt mødested for kolleger. Læs mere om erfa-grupperne under foreningsfakta.
FDR´s kurser og generalforsamling har stor tilslutning og giver rige muligheder for at høre nyt fra revisors arbejdsområder og fra revisorbranchen.
|